Przyjemna edukacja

Mikołajki są świętem uwielbianym przez dzieci. Otrzymują wtedy wiele upominków, jednak zazwyczaj są to zabawki lub słodycze. Warto zastanowić się nad innym prezentem, który będzie nie tylko atrakcyjny dla małego Czytelnika, ale także stanowić będzie wartość dodaną w kierunku kształtowania nowych umiejętności, poszerzania wiedzy, lub rozwijania aktualnych zainteresowań. Jednym z takich upominków jest książka. 

Zalety książek jako Prezent na mikołajki dla dzieci w szkole 

– pobudzają wyobraźnie oraz aktywizują rozwój mózgu,

– zachęcają do poznawania świata 

– poprawiają pamięć, kształtują zdolność wypowiadania się z użyciem rozbudowanego słownictwa,

– przygotowują lub doskonalą umiejętności czytania, co w dalszych etapach nauki owocuje lepszym przyswajaniem wiedzy,

– budują pozytywne nawyki czytania i spędzania czasu w sposób kreatywny.

Wybór odpowiedniej pozycji

Szeroki wybór książek dla dzieci sprawia, iż podjęcie decyzji bywa trudne. Jednak warto podarować książki, które będą uczyć dzieci rzeczy nowych, będą ciekawe oraz intrygujące. Książki mogą rozwijać pasje artystyczne, przekazywać wiedzę na tematy świata roślin i zwierząt, ekologii, kosmosu, dzięki czemu dziecko lepiej pozna otaczający świat. Dobrym pomysłem są również książki poświęcone nauce języków obcych, gdyż najmłodsi w bardzo szybkim tempie nabywają zdolności komunikacyjnych oraz zapamiętują słownictwo. Dzięki temu, iż książki są atrakcyjne wizualnie, są kolorowe i bardzo często nawiązują do ulubionych bohaterów z bajek, budzą pozytywne odczucia u dziecka, dla którego nauka staje się przyjemnością. Wpływa to potem na stosunek dzieci do edukacji, gdyż chętniej wykonują zadania, a nauka nie jest kojarzona ze żmudnym procesem. 

Kształtowanie nawyków czytania od najmłodszych lat jest jednym z najistotniejszych elementów, które rzutować będą w przyszłości na stosunek do czytania, zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów. Dlatego też warto wręczyć dziecku upominek w postaci książki, która może sprawiać przyjemność i jednocześnie edukować.